Travelling waves in a model of influenza A drift

J. Lin, Viggo Andreasen, R. Casagrandi, S.A. Levin

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

    OriginalsprogEngelsk
    TidsskriftJournal of Theoretical Biology
    Vol/bind2222
    Sider (fra-til)437-445
    ISSN0022-5193
    StatusUdgivet - 2003

    Citer dette

    Lin, J., Andreasen, V., Casagrandi, R., & Levin, S. A. (2003). Travelling waves in a model of influenza A drift. Journal of Theoretical Biology, 2222, 437-445.