On a generalization of closed sets

Miguel Caldas, Maximilian Ganster, Dimitrios N. Georgiou, Saeid Jafari, Valeriu Popa

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

    OriginalsprogEngelsk
    TidsskriftKyungpook Mathematical Journal
    Vol/bind47
    Sider (fra-til)155-164
    Antal sider10
    ISSN1225-6951
    StatusUdgivet - 14 jun. 2007

    Citer dette

    Caldas, M., Ganster, M., Georgiou, D. N., Jafari, S., & Popa, V. (2007). On a generalization of closed sets. Kyungpook Mathematical Journal, 47, 155-164.