Matematiske modeller af influenzas epidemiologi og evolution

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelFormidling

OriginalsprogDansk
TidsskriftMatilde
Vol/bind34
Sider (fra-til)20-26
Antal sider7
ISSN1399-5901
StatusUdgivet - 2008

Citer dette

@article{e9e88f3077f811dd820a000ea68e967b,
title = "Matematiske modeller af influenzas epidemiologi og evolution",
author = "Viggo Andreasen",
year = "2008",
language = "Dansk",
volume = "34",
pages = "20--26",
journal = "Matilde",
issn = "1399-5901",

}

Matematiske modeller af influenzas epidemiologi og evolution. / Andreasen, Viggo.

I: Matilde, Bind 34, 2008, s. 20-26.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelFormidling

TY - JOUR

T1 - Matematiske modeller af influenzas epidemiologi og evolution

AU - Andreasen, Viggo

PY - 2008

Y1 - 2008

M3 - Tidsskriftartikel

VL - 34

SP - 20

EP - 26

JO - Matilde

JF - Matilde

SN - 1399-5901

ER -