Lineshapes of a spin-? Nucleus with scalar coupling to a quadrupolar nucleus subject to random field relaxation

Pauli Kofod

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

    OriginalsprogEngelsk
    TidsskriftJournal of Magnetic Resonance
    Vol/bind119
    Udgave nummer2
    Sider (fra-til)219-224
    ISSN1090-7807
    StatusUdgivet - 1996

    Citer dette

    @article{a52f906052ce11db8236000ea68e967b,
    title = "Lineshapes of a spin-? Nucleus with scalar coupling to a quadrupolar nucleus subject to random field relaxation",
    author = "Pauli Kofod",
    year = "1996",
    language = "English",
    volume = "119",
    pages = "219--224",
    journal = "Journal of Magnetic Resonance",
    issn = "1090-7807",
    publisher = "Pergamon Press",
    number = "2",

    }

    Lineshapes of a spin-? Nucleus with scalar coupling to a quadrupolar nucleus subject to random field relaxation. / Kofod, Pauli.

    I: Journal of Magnetic Resonance, Bind 119, Nr. 2, 1996, s. 219-224.

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

    TY - JOUR

    T1 - Lineshapes of a spin-? Nucleus with scalar coupling to a quadrupolar nucleus subject to random field relaxation

    AU - Kofod, Pauli

    PY - 1996

    Y1 - 1996

    M3 - Journal article

    VL - 119

    SP - 219

    EP - 224

    JO - Journal of Magnetic Resonance

    JF - Journal of Magnetic Resonance

    SN - 1090-7807

    IS - 2

    ER -