Fabio Acerbi, "Homeomeric lines in Greek mathematics". Sci. Context 23 (2010), no. 1, 1–37

Publikation: Bidrag til tidsskriftAnmeldelseForskning

OriginalsprogDansk
TidsskriftMathSciNet : Mathematical Reviews on the net
Vol/bind2011b
Udgave nummerMR2594735
Antal sider1
StatusUdgivet - 2011

Citer dette

@article{91afcaa8698242e29a8afb59708a314f,
title = "Fabio Acerbi, {"}Homeomeric lines in Greek mathematics{"}. Sci. Context 23 (2010), no. 1, 1–37",
author = "Jens H{\o}yrup",
year = "2011",
language = "Dansk",
volume = "2011b",
journal = "MathSciNet : Mathematical Reviews on the net",
publisher = "American Mathematical Society",
number = "MR2594735",

}

Fabio Acerbi, "Homeomeric lines in Greek mathematics". Sci. Context 23 (2010), no. 1, 1–37. / Høyrup, Jens.

I: MathSciNet : Mathematical Reviews on the net, Bind 2011b, Nr. MR2594735, 2011.

Publikation: Bidrag til tidsskriftAnmeldelseForskning

TY - JOUR

T1 - Fabio Acerbi, "Homeomeric lines in Greek mathematics". Sci. Context 23 (2010), no. 1, 1–37

AU - Høyrup, Jens

PY - 2011

Y1 - 2011

M3 - Anmeldelse

VL - 2011b

JO - MathSciNet : Mathematical Reviews on the net

JF - MathSciNet : Mathematical Reviews on the net

IS - MR2594735

ER -