Dynamics of annual influenza A epidemics with immuno-selection

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

    OriginalsprogEngelsk
    TidsskriftJournal of Mathematical Biology
    Vol/bind46
    Sider (fra-til)504-536
    ISSN0303-6812
    StatusUdgivet - 2003

    Citer dette

    @article{11de3cd052bf11dba4bc000ea68e967b,
    title = "Dynamics of annual influenza A epidemics with immuno-selection",
    author = "Viggo Andreasen",
    year = "2003",
    language = "English",
    volume = "46",
    pages = "504--536",
    journal = "Journal of Mathematical Biology",
    issn = "0303-6812",
    publisher = "Physica-Verlag",

    }

    Dynamics of annual influenza A epidemics with immuno-selection. / Andreasen, Viggo.

    I: Journal of Mathematical Biology, Bind 46, 2003, s. 504-536.

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

    TY - JOUR

    T1 - Dynamics of annual influenza A epidemics with immuno-selection

    AU - Andreasen, Viggo

    PY - 2003

    Y1 - 2003

    M3 - Journal article

    VL - 46

    SP - 504

    EP - 536

    JO - Journal of Mathematical Biology

    JF - Journal of Mathematical Biology

    SN - 0303-6812

    ER -