Bicritical rational maps

Dynamical limits and ideal limit points of period m curves

Anja Kabelka

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

    OriginalsprogEngelsk
    TidsskriftJournal of Difference Equations and Applications
    Vol/bind16
    Udgave nummer5 & 6
    Sider (fra-til)647-653
    ISSN1023-6198
    DOI
    StatusUdgivet - 2010

    Citer dette

    @article{f94ace322acf4f5ba4ea307b90782091,
    title = "Bicritical rational maps: Dynamical limits and ideal limit points of period m curves",
    keywords = "complex dynamics, bicritical rational maps, moduli space",
    author = "Anja Kabelka",
    year = "2010",
    doi = "10.1080/10236190903203903",
    language = "English",
    volume = "16",
    pages = "647--653",
    journal = "Journal of Difference Equations and Applications",
    issn = "1023-6198",
    publisher = "Taylor & Francis",
    number = "5 & 6",

    }

    Bicritical rational maps : Dynamical limits and ideal limit points of period m curves . / Kabelka, Anja.

    I: Journal of Difference Equations and Applications, Bind 16, Nr. 5 & 6, 2010, s. 647-653.

    Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

    TY - JOUR

    T1 - Bicritical rational maps

    T2 - Dynamical limits and ideal limit points of period m curves

    AU - Kabelka, Anja

    PY - 2010

    Y1 - 2010

    KW - complex dynamics

    KW - bicritical rational maps

    KW - moduli space

    U2 - 10.1080/10236190903203903

    DO - 10.1080/10236190903203903

    M3 - Journal article

    VL - 16

    SP - 647

    EP - 653

    JO - Journal of Difference Equations and Applications

    JF - Journal of Difference Equations and Applications

    SN - 1023-6198

    IS - 5 & 6

    ER -